Bebek yapmak her anne ve babanın en büyük hayalidir. Çünkü çocuk evliliğin en tatlı ve en güzel bir hediyesi evin neşesi ve sevinç kaynağıdır. Bebek yapmak isteyen eşlerin bilmesi ve riayet etmesi gerek hususlar vardır ki bunlar özellikle çocuğun beden ve ruh sağlığı için önemli hususlardır.

Eşlerin en çok merak ettiği bebek nasıl yapılır sorusu ile elbette cinsel ilişkiden öte çocuk yaparken öncesinde ve sonrasında dikkat edilecek hususlardır. Öncelikle bebek nasıl yapılır diyen kişiye verilecek cevap; bebek anne ve baba kendisini anneliğe ve babalığa hazır hissettiğinde yapılır demek gerekir. Psikolojik moral olarak ekonomik olarak hazır olduklarında bebek yapmak gerekir.

bebek nasıl yapılır – www.bebeknasilyapilir.net

bebek nasıl yapılır – www.bebeknasilyapilir.net

Bununla birlikte eğer çiftler özellikle erkek veya kız istiyorlarsa bu hususta istek bir tarafa doğacak çocuğu sonuçta kendi çocukları olduğu için onlar için bir şey değiştirmeyeceğine hazır olmaları lazım. Ancak bununla birlikte Çin takvimi gibi takvimlere de riayet edilebilir.

Bebek nasıl yapılır sorusunun bir sonraki adımı elbette cinsel ilişkiye yöneliktir. Burada cinsel ilişkide çiftlerin dikkat edeceği hususlar özellikle kadının rahminde yumurtlamanın olduğu günlere denk gelmesine dikkat etmek gerekmektedir.

Anne adayının yumurtlama günlerinde üst üste 3 -5 gün hatta daha fazla cinsel ilişkiye girilmelidir. Cinsel ilişki esnasında erkeğin kadının vajinasının içine boşalması ve kadının hemen kalkmaması birleşmenin ve döllenmenin sıhhatli olması için önemlidir. Birleşmenin daha verimli olması için erkek ve kadının çok tok ve aç olmaması iyidir. Bununla birlikte hamilelik şüphesi olan günlerde kadının ağır işlerden uzak durması radyasyon etkisi olan yerlerden uzak durması gerekir.