Kalıp kullanmadan; keçe ile bez bebek nasıl yapılır? İşlemimize öncelikle vücut ve kafa keserek başlıyoruz. Vücut için kestiğimiz keçede boyun için yer bırakmayı unutmayalım. Vücut ve kafa için kestiklerimiz den birer adet daha keselim ve üst üste koyalım. Misina ip yardımıyla üst üste koyduğumuz keçeleri dikelim. Şişkin ve dolgun olması için içine elyaf dolduralım. Kafa ile vücut arasındaki bağı oluşturmak için kalın bir kaleme ihtiyacımız olacak . ( Alternatif olarak biten folyo kartonu da olabilir.)
Zor olduğu kadar, bir o kadarda eğlenceli bölüme geldi sıra . Saç, göz , ağız ve burun yapımı. =)
İstediğiniz renk yün ip ile kendi zevkinize göre saç tasarımı yapabilirsiniz.Bu tasarımı yine misina yardımı ile ikiye katlayarak tutturabilirsiniz… Kaş, göz,ağız ve burun tuhafiyeler de hazır olarak satılmaktadır. İster hazır alabilir; isterseniz de gövdede kullandığımız keçeden kesip silikon yardımı ile yapıştırabilirsiniz.
Sıra geldi bebeğimizi giydirmeye =)
Dilerseniz yün ip ile kazan ve etek yapabilir; dilerseniz de hazır, eski kıyafetlerinizden bebeğinize gece kıyafeti , abiye , gecelik ve ya pijama takımı gibi kıyafetler dikebilirsiniz =) Kendi bebeğinizi kendiniz yaptınız. Kendi zevkinizle yaptığınız bebeğinizin modacısı da siz olmalısınız…

  

Bez Bebek hazır …